Konkurs Kolęd i Pastorałek

Najpiękniejsze bo polskie kolędy i pastorałki zabrzmiały 14 grudnia w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Witankowie. W wokalnej rywalizacji zmierzyły się dzieci z klas: 0,I,III,IV,V,VI,VII

Wiemy doskonale, że jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd. Chyba żaden z narodów nie może pochwalić się takim bogactwem tych pieśni, jak naród polski. Prawie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że polskie kolędy są najpiękniejsze pod względem treści i melodii. Większość z nich to przekazywane przez tradycję utwory, których autorów próżno szukać wśród znanych poetów. W kolędach z pewnością można odnaleźć czystą poezję, najpiękniejsze pomysły muzyczne, a także wiele śladów dawnych polskich obyczajów. Są one częścią naszej historii narodowej i stanowią cenny skarb w naszym dziedzictwie kulturowym. W okresie Świąt Bożego Narodzenia radują serca Polaków, pogłębiają więź rodzinną i narodową. Aby tak nadal było, członkowie samorządu uczniowskiego wraz z opiekunem p. Darią Puszką przygotowali w przepięknej scenerii pierwszy w naszej szkole konkurs kolęd i pastorałek.

Z dnia na dzień chętnych przybywało a na korytarzach coraz częściej zdało się słyszeć przygotowujących się wokalistów.

14 grudnia o godzinie 10:30 w świątecznej atmosferze p. dyrektor Jan Krzysztoń powitał wszystkich gości. Tegoroczne kolędowanie u Tuwima oceniali: p. Estera Naczk, p. Bartosz Ćmiel oraz p. Kamila Budzynowska. Jury oceniało umiejętności wokalne wykonawców, ich dykcję, interpretację, stopień trudności wykonywanych utworów i ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii starszej serca jury skradło nietuzinkowe wykonanie kolędy Oj Maluśki-

Oliwii Nieczaj

II miejsce zajęła uczennica klasy VI- Oliwia Ochnio a na III miejscu uplasowała się Zuzanna Chorzewska.

W kategorii klas 0-III jednogłośnie zwyciężyła Anastazja Kania.

II miejsce zdobyła Kasia Król

III miejsce należało do Weroniki Łyszczkowicz.

Wielu uczniów otrzymało również słowne wyróżnienie od przewodniczącej jury co daje nadzieję i motywacje do dalszej pracy w zakresie emisji głosu.

W organizacji naszej imprezy wsparła nas Rada Rodziców. Bardzo dziękujemy sponsorom, gdyż dzięki nim mogliśmy ufundować piękne nagrody dla uczestników konkursu.

Dziękuję p. Monice za udostępnienie części dekoracji, pomoc techniczną ;) oraz p. Urszuli Nieczaj za pomoc w przygotowaniu konkursu.

Dziękuję wszystkim uczestnikom.

Do zobaczenia w przyszłym roku

//D.Puszka