Pasowanie na ucznia

W dniu 27 października 2017 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Część artystyczną przygotowała wychowawczyni klasy  I – mgr Agnieszka Gola. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie, rodzice uczniów oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły podstawowej.

Uroczystość pasowania uczniów klas I rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły – pana mgr Jana Krzysztonia, który powitał wszystkich zebranych i podkreślił, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną  już oficjalnie przyjęci do społeczności Szkoły Podstawowej w Witankowie. Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole podstawowej. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po programie artystycznym dyrektor szkoły uroczyście pasował uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Wychowawczyni  wręczyła  pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia.