Dzień Niepodległości

Dnia 10 listopada 2017 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod opieką p. Sylwii Szews.

Było to przedstawienie artystyczno-historyczne mówiące o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i o powstaniu Państwa Polskiego w roku 1918. Po odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęła się cześć artystyczna. Składała się z dwóch części: wprowadzenia we wspomniane wydarzenia przez Aleksandrę Gajdę oraz część poetycko - patriotyczną przygotowaną przez uczniów klasy III z towarzyszeniem chórku, w którego skład wchodzili uczniowie klas IV-VII. W części końcowej pan dyrektor Jan Krzysztoń wygłosił krótkie przemówienie przybliżające rys historyczny utraty niepodległości.